Kıyma Nasıl Saklanır

ReklamlarReklamlar
Facebook sayfamızı hemen beğenebilirsiniz:Kıyma Nasıl Saklanır

Siz kıymanızı toplu alanlardansanız eğer mutlaka saklama yöntemleriniz vardır. Biliyorsunuz ki. Dondurucudan çıkarılan kıyma bir daha dondurucuya konmaz ve çözüldüğü an kullanılmalıdır. Dondurduğumuz birçok taze sebzeyide direk donmuş hali ile kullanırız. Ben kıymayı pestil gibi yapıp öyle saklıyorum. Dondurucudan aldığımda daha çabuk çözünüyor. Sağlıklı olduğuna inanıyorum.

Öncelikle Donduracağım miktarda kıymayı alıyoruz ve strec film serdiğimiz tezgahımızda kıymamızı streçin içersine yayıyoruz. Olabildiğince ince bir şekilde yayıyoruz. Streci üzerine kapatıp paket yapıyoruz. (Sizler ağzı kilitli buzdolabı poşetide kullanabilirsiniz ve bu poşetin ağzını kitledikden sonra hava kabarcıkları olmamasına özen göstererek bir çetvel yardımıylada bölebilirsiniz. Kullanacağınız zaman mutfak makasıyla kesip istediğiniz bölümünü alabilirsiniz. )

Paketledikden sonra kullanacağımız miktarları belirleyip bıçakla bölümlere ayırıyoruz. ister tamamen kesip başka kaplarda kaldırılır. İsterseniz o şekliyle kesik yerleri belirlenmiş olarak bir saklama kabıyla kaldırılabilir. Kullanacağımız zamanda kesik yerlerden ayrılıp ihtiyaç kadarı dondurucudan alınır ve çok çabuk çözüleceği için kısa sürede kullanılır. Ben önceden ayırmayı tercih ediyorum. Dondurucuda daha fazla yer kaplamıyor ve istediğim rafa ayrı ayrı koyabiliyorum. Güzel günlerde, huzurlu sofralarda yemeniz dileği ile Afiyet olsun.

Kıyma Nasıl Saklanır

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)
Kıyma Nasıl Saklanır, 7.0 out of 10 based on 2 ratings

Görüntülenme: 464

Etiketler: , , ,


Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. nursevin diyor ki:

  Tariflerimize puan da vermenizi bekliyoruz. :)

 2. Tarif diyarı diyor ki:

  Sayfanizi sık kullanılanlarıma ekledim

 3. nursevin diyor ki:

  TEŞEKKÜRLER. Siizn sitenizde çok güzel. gezindim. Ellerinize sağlık. Burayada bekleriz. Tarif gönderden yöneticimize ulaşabilirsiniz.

 4. Tarif Diyarı diyor ki:

  faydalı bir site olmuş

Yorum Yaz